Pomorskie Forum Eksploracyjne

Poszukiwacze skarbów są dla nas niczym... niczym bracia! ;)
Dzisiaj jest 21 sty 2017, 18:27

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość

Marku S chyba podrąbałeś moją skrzynkę! Ja ją znam!
Leżała w dole przykrytym niedokończonym stelażem od szałasu czy czegoś na jego wzór?
A może przy jednym z bocznych drzew?
Hm... może jeszcze podam miejsce?! Jak idziesz od głazu Borkowskiego (dla mnie to był zawsze kamień hipisów, jednak używam właściwej nazwy) w stronę Niedźwiednika po przejściu około 1km odbijając w lewo wzdłuż okopu i jest droga z której widać dobrze bloki w okolicy ul. Góralskiej? No chyba że szedłeś od 2 strony wzgórza.
Pisałem post na temat identyfikacji tej właśnie skrzynki: viewtopic.php?f=164&t=13443
Za jakiś czas zrobię reupload zdjęć.

Dysponuję dosyć dobrą współczesną mapą tego terenu i ostatnio zastanawiałem się właśnie nad niektórymi miejscami. Moją uwagę przykuło Młyńskie Koło, nie miałem czasu odwiedzić miejsca.

PS. Znalazłem więcej skrzynek w lesie. Ostatnio z 2 tygodnie temu. Zostawiona prawdopodobnie podczas sadzenia lasu. Z piłą i częścią motyki w środku. Marku a Ty zabrałeś z dokładnie tego samego miejsca łopatę? W tym lesie często można natrafić właśnie na piły i łopaty. Ostatnio też potknąłem się o kawałek grubej blachy, najciekawsze jest to że nie mam wykrywacza a i tak wiele znajduje ;)
(Co prawda same rzeczy o dużych gabarytach, ale zawsze coś)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Cóż, skrzynka jest w czeluściach mojego bunkra :mrgreen: Wyraźnie było w niej urządzenie elektryczne z elementami kontrolnymi po których zostały otwory. Wykonanie zaiste pancerne, jakby przeciwodłamkowe, wygląda profesjonalnie. Jedyną łopatę jaką znalazłem to jakieś 80km od Niedźwiednika, i nawet ją tam zostawiłem :)
Pozdro

dla jasności, tak to jest ta skrzynka :mrgreen:

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Okopy na tzw. zakręcie śmierci od Alei Brzozowej do krzyża na końcu ul. Abrahama.... doskonale widoczna linia, w większości przetrzepane.

Załączniki:
Zdjęcie0630.jpg
Zdjęcie0630.jpg [ 41.18 KiB | Przeglądany 2803 razy ]
Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Ja tam jestem pikuś przy waszych setkach monet, odznak, broszek, obrączek itd. Potem jak chodzę w terenie to tylko wzdycham że może w końcu coś... dobre chociaż i łuseczki :)

Tymczasem ostatni fant z lasu koło Góralskiej. Wychowałem się tam, ale lasu aż tak dobrze nie znałem. Na odcinku przy budynkach o numerze 12-18A na szczycie wzgórza nadal widoczne ślady ostrego ostrzału. Leżą niedaleko także lotki od pocisków moździerzowych, zagrzebane w ściółce. Musieli tam Rosjanie nieźle tłuc.

Łuska jak łuska. Oko moje cieszy. Z tej okolicy wyciągnąłem ich już kilka, w tym jak już wspominałem międzynarodowe towarzystwo: czechosłowacka, polska, niemiecka... stan zachowania bardzo dobry. Na tych wzgórzach pod warstwą ściółki jest piach. Zero wilgoci, nawet po takich deszczach jak ostatnio.

Las nadal ciekawy. Ostatnio zainteresowały mnie te zbocza, nikomu się tam chyba nie chciało chodzić :) Czuję tam fanty, szczególnie jak po ostrzale wszystko leciało z tych okopów w dół :mrgreen:

No i kilka miejsc do oczyszczania ze śmieci zgłosiłem. Niech SM Gdańsk ustala właścicieli i do roboty... niezły syf miejscami!

Załączniki:
Zdjęcie0328w.jpg
Zdjęcie0328w.jpg [ 203.28 KiB | Przeglądany 438 razy ]
Zdjęcie0316w.jpg
Zdjęcie0316w.jpg [ 221.67 KiB | Przeglądany 438 razy ]
Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.