Pomorskie Forum Eksploracyjne

Poszukiwacze skarbów są dla nas niczym... niczym bracia! ;)
Dzisiaj jest 18 sty 2017, 14:56

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość

Z tymi znakami to prawda.Są bardzo trudne do uchwycenia (po deszczu niewidoczne) i nie na wszystkich drzewach je zostawiano. Inaczej zaznaczano drogę do..........,a inaczej tzw."drzewo kierunkowe"- tyle na razie mogę ujawnić. 8)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Przy odkopywaniu pewnego depozytu dostaliśmy wskazówkę (potomek z Niemiec), po wyjściu ze stajni idź po linii w kierunku wieży kościelnej 15 kroków. Po 15 metrach faktycznie okazały sygnał na ramie i była pusta kana nawet z nazwiskiem właściciela (temat ktoś obrobił wcześniej). Depozyty na 100% były zakopywane według jakichś punktów odniesienia, a znaki na drzewach wcale nie są wykluczone. Tyle że pojęcie "hitlerowcy" troszkę naciągnięte, większość depozytów to własność niemieckich obywateli

Odpowiedz z cytatem  

o tych "obywatelach" pewnie napisano wiele interesujących pozycji ;)

Odpowiedz z cytatem  

chemik pisze:
Z tymi znakami to prawda.Są bardzo trudne do uchwycenia (po deszczu niewidoczne) i nie na wszystkich drzewach je zostawiano. Inaczej zaznaczano drogę do..........,a inaczej tzw."drzewo kierunkowe"- tyle na razie mogę ujawnić. 8)

Dokladnie,ja wiem o nacieciach oznaczajacych kierunek i odleglosc od drzewa zaznaczonego oraz jak oznaczano zakopana porcelane a jak inne precjoza.
Znaki sa jednolite w roznych regionach polski i wykonane przez wojsko niemieckie. Jako oznaczli zwykli obywatele tego nie wiem.
Zastanawiam sie tylko ile z tego wywiezli ruscy.

Odpowiedz z cytatem  

To ile wywieźli "RUSCY" a ile wykopali "NASI" zostanie ich słodką tajemnicą. Ja osobiście uważam, że wtedy nie bawili się w znaki na drzewach, przecież mieli swoje sposoby na pozyskiwanie informacji o ukrytych "skarbach" :evil:

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Beata40 pisze:
Dokladnie,ja wiem o nacieciach oznaczajacych kierunek i odleglosc od drzewa zaznaczonego oraz jak oznaczano zakopana porcelane a jak inne precjoza.
Znaki sa jednolite w roznych regionach polski i wykonane przez wojsko niemieckie. Jako oznaczli zwykli obywatele tego nie wiem.

Sugerujesz, że Wehrmacht bawił się w ukrywanie po lasach porcelany? :roll:

Odpowiedz z cytatem  
Dr Morderator, in spe Profesor
Awatar użytkownika

Skoro masowo topili Tygrysy...

Odpowiedz z cytatem  

Dawno temu dzięki znakowi na starej sośnie trafiliśmy ładny depozyt.Wcześniej szukaliśmy według mapy znalezionej w zakopanym garnku i nie dało rady,dopiero gdy przez przypadek na drzewie trafiliśmy ledwo widoczny znak identyczny jak na mapie to dalej poszło jak po maśle.Ale tej mapy dalej nie rozumiem w całości.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

dawaj skana to pomożemy :)

Odpowiedz z cytatem  

dandanol pisze:
To ile wywieźli "RUSCY" a ile wykopali "NASI" zostanie ich słodką tajemnicą. Ja osobiście uważam, że wtedy nie bawili się w znaki na drzewach, przecież mieli swoje sposoby na pozyskiwanie informacji o ukrytych "skarbach" :evil:

W znaki na drzewach bawilo sie niemieckie wojsko przy pomocy jencow ktorzy pozniej dostawali kulke w leb.Kiedy "nastali" ruscy rowniez brali jencow tyle ze tych niemieckich i dusili ich dopoki nie sprzedali miejsca i pozniej to samo kulka w leb.
Trzeba odroznic chowanie depozytow pojedynczych jednostek ktore sie nakradly i tylko dla siebie cos zaznaczyly od miejsca ukrycia depozytow zrabowanych "centralnie" odgornie
dla lub na cele Rzeszy.Te byly juz znaczone wedlug schematu o ktorym mowie.

Odpowiedz z cytatem  

Moi dziadkowie uciekajacy przed Armia Czerwona z terenow dawnej polski rowniez zakopali,cos tam zaznaczyli,tyle ze jak moi rodzice wrocili po 40 latach to zastali sady owocowe stare drzewa powycinane i lipa.Do dzis nie wiadomo zaoral ktos czy jeszcze lezy.

Odpowiedz z cytatem  
admin
Awatar użytkownika

Proponuje mniej Klossa :wink:

Odpowiedz z cytatem  

Znaczyli starozytni,Krzyzacy,rycerstwo,i zwykli zlodzieje rowniez gdyby nie historia legendy,opisy stare ksiazki wiele rzeczy jeszcze lezaloby w ziemi a archeolodzy nie mieliby pracy.Na bursztynowym szlaku do dzis znajduja ciekawe rzeczy choc to juz bardziej przypadkiem niz kierujac sie znakami.

Odpowiedz z cytatem  

Własnie dowiedziałem sie o jednym takim miejscu gdzie były znaki na drzewie i coś w ziemi co zostało odkopane przez niemców jakies 15 lat temu. Gdy tylko znajde wolna chwile to pojade i zrobie kilka fotek tych znaków i dodam do tematu.

Odpowiedz z cytatem  

To wstawiaj,z ciekawoscia zobaczymy.
Ja prywatnie juz dostalam pare ciekawych fotek od dwoch osob z forum ale wiadomo czyjes nie moje,nie ma opcji zeby wstawic.
"Moje znaki" mimo wszystko sa zupelnie inne i wszedzie takie same.

Odpowiedz z cytatem  

Może nie o takie oznaczenia wam chodzi ,ale jest to ciekawostka . Otóż w 1935 roku po tym jak ostatni dzierżawca majątku w Wicku Numsen wyjeżdżał zabrał ze sobą rodzinę Maugów .
Młody Adolf Mauga przed opuszczeniem rodzinnego domu wyrył na drzewie stojącym obok swoje inicjały .Jakie było jego zdziwienie kiedy po 70 latach te inicjały były jeszcze widoczne . Udało mi się zrobić zdjęcie tego drzewa , niestety niezbyt wyraźne , ale zapewniam można było rozpoznać A i M . Niestety drzewo niedawno wycięto.A i sam wykonawca inicjałów pewnie zmarł bo kontakt się urwał.

Załączniki:
Foto3.jpg
Foto3.jpg [ 125.7 KiB | Przeglądany 4679 razy ]
100_0426.JPG
100_0426.JPG [ 165.57 KiB | Przeglądany 4682 razy ]
100_0425.JPG
100_0425.JPG [ 226.55 KiB | Przeglądany 4672 razy ]
Odpowiedz z cytatem  

Takie wyryte znaki zostaja na dlugo,ciekawa historia wrocic po latach i zobaczyc swoje nie zatarte przez czas inicjaly

Odpowiedz z cytatem  

Drodzy Panowie,
Błagam nie piszcie do mnie trzyzdaniowych wiadomości w których prosicie mnie o konkrety,szczegóły,zdjęcia,miejscówki,nawet o mapkę terenu ktoś poprosił.Takich dostaję sporo.
Chyba nie sadzicie że będę "szczekać kłapaczką" na prawo i lewo,opowiadając coś co czasem kosztuje sporo czasu i wysiłku aby poznać prawdę.Każdy musi sam do tej prawdy dojść.
Jestem w stanie "pociągnąć" temat z kimś na zasadzie wymiany doświadczeń lub wspólnego działania.Temat można również rozwijać publicznie w wątku i samemu dojść metodą prób i błędów do pewnych wniosków.Wszystko przed nami.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Logiczne ale troszkę za bardzo literackie, zresztą i tak zaczyna się sezon roboczy i temat odwlecze się do następnej zimy

Odpowiedz z cytatem  

Literackie powiadasz ;),
toć ja człowiek starszej daty jestem i zasad jakichś w życiu się trzymam ;).

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.