Pomorskie Forum Eksploracyjne

Poszukiwacze skarbów są dla nas niczym... niczym bracia! ;)
Dzisiaj jest 22 sty 2017, 17:19

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 268 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Tam też na pewno zajrzę, szczególnie, że z dr-em Marcinkowskim mamy wspólny temat ;)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Nowa toruńska atrakcja:

http://www.youtube.com/watch?v=XLKBJxx31GU

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Toruń ostatnio ma ciekawe pomysły na promocję, tylko u nas "turbo-ślimaki"...

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

UWAGA
Pewna bardzo fajna facebookowa podstrona, nosząca dumną nazwę "elblazanie.pl" wozi się cudzą pracą, ani myśląc o wspomnieniu o źródłach czy autorach opisów. Najciekawsze, że publikowane zdjęcia nadesłane posiadają podpis autora. Często zamieszcza materiały z forum PFE i skyscrapercity.com nie podając odnośnika do źródła, a gdy ktoś grzecznie upomni się o swoje, dostaje wzamian bana i usunięcie komentarzy. Pozdrawiam autora tej jakże obiektywnej strony - na pewno prędzej czy później to przeczyta :)

Odpowiedz z cytatem  
admin
Awatar użytkownika

Jako, ze nie posiadam konta na FB to mogę tylko zasugerować co robi się w takich sytuacjach na portalach internetowych. Piszesz do operatora, że na danej stronie, czy podstronie uporczywie łamane są prawa autorskie bądź dobre obyczaje. Powinni się przyjrzeć złamasom :wink: . Niestety najgorsze jest to, że FB jest tak naprawdę poz jurysdykcją Polskich organów i jedynie co możesz skutecznie robić to podjąć kampanię uświadamiającą ludzi o takim chamstwie... Zdrav: Miś

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Aż sobie wdepnę tam popatrzeć :)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

"faktycznie jak pisał mike016 na forum PFE jakaś pała, która prowadzi tą stronę nawet nie pokwapi się z napisaniem kto zrobił zdjęcie. To jest mojego autorstwa. Ja nie sępię fotek, ale kultura wymaga. Krzysztof Werner"

Takie coś powklejałem na FB i po 5-ciu wklejkach burak mnie zablokował :lol:

Na fotkach były popstrykane przeze mnie studzienki :D, a na niektórych jeszcze moje Martensy widać :lol:

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

http://www.facebook.com/elblazanie

Odpowiedz z cytatem  
Egzorcysta bimbrownik
Awatar użytkownika

Ten ktoś prowadzi tę stronę :)

Artur Erend

arturerend@notowany.pl

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Dostałem odpowiedź na wysłanego maila: podobno ban poleciał automatycznie - średnio w to wierzę, no ale autor strony grzecznie się wytłumaczył, że nie tylko on tę stronę moderuje, więc ok. Wyraził skruchę, grzecznie przeprosił i odblokował bana, a podpisy zaraz się pojawią, więc z mojej strony temat zamknięty.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Mike, co powiesz na little help? Podoba mi się Twoje zacięcie i mam pewien pomysł na sfinansowanie Twojego talentu i tym samym dokończenia dzieła. Odezwij się na prv, jeśliś zainteresowan!
Pozdrawiam i gratuluję talentu! :)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Dobre i złe wieści: zacząłem prace nad zabudową przy Hermann Balk Ufer - ukończone są już dwie kamienice, kilka zaczętych i Brama Bednarska w zaawansowanym stadium. Niestety, braki źródłowe do czasów wcześniejszych mocno bolą, więc przesunąłem oś czasu nieco do przodu, do okolic roku 1800 - tak będzie mi łatwiej. Tak więc w finalnej wersji nie będzie wieży Nicolaikirche, zniknie kilka spichlerzy (w tym jedyny gotycki), nie będzie fortyfikacji i murów z basztami. Już wykonane modele katedry i ratusza sprzed pożaru, a także Wyspy Spichrzów pozostaną jako osobne projekty. Długo nad tym rozważałem, ale przeważyła kwestia prawdy i autentyzmu - nie chciałem silić się na fantazje, a zostałoby zbyt dużo białych plam, których nie chciałbym zapełniać na siłę. Powolutku do przodu, a w międzyczasie testuję silnik UDK, który pociągnąłby to wszystko i umożliwiłby zwiedzanie w czasie rzeczywistym 8)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

A może Mike tak zrobić Schmeidestrasse z lat 30-stych?
A co do Starego Miasta. Pocztówka z 193.? roku z prośbą o odszyfrowanie treści. Chyba będzie to 1931.
Zdrówko

Załączniki:
193. Marktor kompresja.jpg
193. Marktor kompresja.jpg [ 29.91 KiB | Przeglądany 4637 razy ]
193. Marktor (1).jpg
193. Marktor (1).jpg [ 36.74 KiB | Przeglądany 4639 razy ]
Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Z Kowalską się pomyśli. Bazą będą już wykonane modele.
Co do pocztówki: trochę słaba rozdzielczość - ja nie rozczytam, poznaję tylko pojedyncze słowa.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Okolice Leegebrucke, stan po świętach :wink:
Problem sprawił nieoczekiwanie Licenthaus (siedziba królewskich celników i poborców) - na każdym planie ma inny rzut przyziemia i wymiary, a na rysunku rekonstrukcyjnym G. Salemke jest nieco przeskalowany. Zachowana ikonografia pokazuje go tylko od strony rzeki (wyjątkowo na niedawno odkrytym rysunku z 1807r. widać go z boku, z sylwetkami przybudówek), więc będzie nieco kombinowania. Przybudówka z tyłu mieściłą wagę wodną/dużą wagę miejską. To samo tyczy się kamienic stojących w rządku ulicy Wodnej dokładnie za nim - na zachowanym zdjęciu z 1865r. widać tylko jedną z nich, reszta nie miała tyle szczęścia i została przez niego zasłonieta, albo szybko została pozbawiona szczytów. To tyle na chwilę obecną.

Skoro jesteśmy już nad wodą, to muszę się też pochwalić moim najlepszym prezentem pod choinkę (który sprawiłem sobie zresztą sam :mrgreen: ) - przedwojenny szyld uliczny z Wodnej :)

Załączniki:
lazk7.jpg
lazk7.jpg [ 295.12 KiB | Przeglądany 1730 razy ]
sp1f.jpg
sp1f.jpg [ 327.23 KiB | Przeglądany 1730 razy ]
Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Nie chcę zakładać nowego wątku, więc podepnę się do wątku, choć jest on poświęcony głównie twórczości Mike'a.

Posiada ktoś w miarę dobrą starą numerację budynków przy Starym Rynku lub Starego Miasta. Numery zaczynały się przy Bramie Targowej i leciały wzdłuż zachodniej pierzei (od 1 do 34) a następnie wracały wzdłuż wschodniej (od 35 do 66). Aktualna numeracja jest odwrócona i nie pokrywa się, gdyż kończy się z na numerze 68 i ma lukę na wysokości katedry (41-47).

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Podpinaj się pod temat śmiało.
Niestety, nie mam dokładnej mapy, na której wszystkie działki byłyby ponumerowane. Chciałem taką opracować, ale jak narazie nie mam na to ani czasu, ani w zasadzie potrzeby. Można sugerować się albumem pani Lubockiej-Hoffmann, gdzie zastosowana jest numeracja międzywojenna. Ja z kolei szukam jakiegoś planu bądź opracowania numeracji serwisowej, obowiązującej na pocz. XIXw. - tu już jest kompletny chaos, bo numery nie lecą wzdłuż ulic, a działkami po kolei w poprzek Starego Rynku. Przez pewien okres stosowano potrójną numerację - każdy dom posiadał numer porządkowy, numer serwisowy i numer hipoteczny.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

...no i mike został oficjalnie inżynierem :wink:
Teraz prace nad rekonstrukcjami powinny nieco nabrać tempa, bo magisterka już taka wymagająca nie będzie :)

Odpowiedz z cytatem  

mike016 pisze:
Teraz prace nad rekonstrukcjami powinny nieco nabrać tempa, bo magisterka już taka wymagająca nie będzie :)

Mike gratulacje i powodzenia w dalszych planach osobistych no i zawodowych.

Odpowiedz z cytatem  

mike016 pisze:
bo magisterka już taka wymagająca nie będzie :)

Gratulacje Mike, opinię o magisterce znam z autopsji i podzielam: syn w tym roku właśnie zdaje na ETI PG i to samo głosi.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 268 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.