Pomorskie Forum Eksploracyjne

Poszukiwacze skarbów są dla nas niczym... niczym bracia! ;)
Dzisiaj jest 22 sty 2017, 17:19

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

a ja jestem gdzieś na północny wschód od FC Barcelona :D

phoogle.php?mode=everyone

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Świetna sprawa z tą mapą lokalizacji. Jest to kolejny ze "smaczków", ktory wyróżnia nasze forum spośród innych, podobnych for. :D :D
Jednak mnie się wydaje, ze nie spelnia swojego zadania w pelni ponieważ każdy zakłada, że może być inwiligowany przez osoby nie powołane i dlatego swoje miejsce zamieszkania określa z lekkim przymrużeniem oka(ja również 8) ). 8)
Moim pomysłem byłoby stworzenie takich "barier kontrolnych" (weryfikacja możliwości dopuszczenia do przeglądania MAPY). Osoby nie powołane mogłyby jedynie zamieszczać swoją lokalizacje, ale nie mogłyby oglądać MAPY dopiero po pozytywnej weryfikacji mogłaby dołączyć do "grona wybrańców".

Nie wiem, mój pomysł wydać sięmoże, nie którym godny pożałowania, karkołomny w wykonaniu i nie potrzebny. Ja sam do końca nie jestem przekonany o potrzebie tworzenia takich barier.
Jest to jedynie mój głos w dyskusji, w której chciałbym dodać swój głos uznania dla Kazia :] za jego poświęcenie w urozmaiceniu naszego kochanego PFE :D :D .
Proszę o wyrozumiałość. :mrgreen: :D

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Gneisenau pisze:
każdy zakłada, że może być inwiligowany przez osoby niepowołane i dlatego swoje miejsce zamieszkania określa z lekkim przymrużeniem oka

Ależ skąd... Ja naprawdę mieszkam na torach :twisted:

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Tomek pisze:
Gneisenau pisze:
każdy zakłada, że może być inwiligowany przez osoby niepowołane i dlatego swoje miejsce zamieszkania określa z lekkim przymrużeniem oka

Ależ skąd... Ja naprawdę mieszkam na torach :twisted:

To tak jak ja w Sukiennicach.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Adr pisze:
Musze przyznac, ze oryginalnie to teraz wyglada. Wszyscy "w kupie", a ja na samym koncu :wink:

etam, ja jestem dalej niedaleko Barcelony :P

Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Obrazek

:D

Odpowiedz z cytatem  
emerytowany admin
Awatar użytkownika

Gneisenau pisze:
Moim pomysłem byłoby stworzenie takich "barier kontrolnych" (weryfikacja możliwości dopuszczenia do przeglądania MAPY). Osoby nie powołane mogłyby jedynie zamieszczać swoją lokalizacje, ale nie mogłyby oglądać MAPY dopiero po pozytywnej weryfikacji mogłaby dołączyć do "grona wybrańców".
Gneisenau - problem dostępności do tej opcji to trudna materia. Z barierami jest źle, bez barier też niedobrze. Każda z opcji uaktywnia inną grupę odbiorców. Bariery z pewnością podniosłyby poczucie bezpieczeństwa, brak barier przyczynia się do zwiększenia popularności. Wybrałem opcję bez ograniczeń i w pełni świadomy wszystkich wad, będę się jej trzymał.
Zależy mi na szerokim udziale forowiczów w tworzeniu "mapy użytkowników" (opcja bez barier), gdyż od frekwencji zależeć będzie skuteczność organizowania lokalnych akcji integracyjnych. Nie zależy mi na dużej dokładności wskazań (opcja z barierami), bo gdy jeden eksplorator będzie chciał zawitać do drugiego, to i tak wcześniej zgłosi się na priv z prośbą o adres.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Jak już wcześniej wspomniałem, sam również dostrzegam wiele niedoskonałości w moim planie "barier". Były to jedynie "luźne sugestie prowadzącego" (tekst zapamiętałem z radiowej 3 :D ), które najwyżej, miały zrobić burze móżgów, a na pewno ożywić dyskusje :twisted: :D - myśle udało mi się to chociaż po trochu 8) :D .
Jeszcze raz składam wyrazy wdzięczności i uszanowania za tak czcigodny dar jakim nas Uraczyłeś Kaziku. :D :D

Odpowiedz z cytatem  
emerytowany admin
Awatar użytkownika

Na podstawie dotychczasowych zgłoszeń na "mapie userów" można przypuszczać, że środek forum znajduje się w Park Oliwski w Gdańsku :D http://maps.google.com/maps?f=q&hl=pl&l ... 06909&z=17 Jest to pewna wskazówka przy wyborze miejsca organizowania spotkań integracyjnych 8)

Niestety nie mam odpowiednich narzędzi do badania "środka ciężkości" zbioru punktów. Wynik uzyskałem w MapInfo z analizy zagęszczenia (poprzez interpolację "naturalnego sąsiedztwa" - nadałem każdemu użytkownikowi taką samą wartość).

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Serwo
Dzięki Kaziokwi znalazłem się w Hiszpani,ale czas wracać na stare śmieci. :wink: Kazik pomysła miałeś zajefajnego.Pozdro Giżio. 8)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Jeden mieszka na torach, drugi w lesie, trzeci pod wieżą widokową, czwarty pośrodku jeziora, dwaj w jakichś bajorkach, kolejni dwaj w parku nad morzem... Fajne macie chatki :wink:

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Barcelona to piękne miasta ale wolałbym być w dużo ładniejszym Elblągu.
Adminie - podziałaj w tej sprawie.
Zdrówko

Odpowiedz z cytatem  
Egzorcysta bimbrownik
Awatar użytkownika

Basenji czytamy cale posty a nie kawalki:)
w 1 poscie tego tematu masz jasno napisane:

Naszym celem jest przeniesienie markera naszej lokalizacji w wyznaczone miejsce. Domyślnie lądujemy na wybrzeżu Hiszpanii. Musimy się stamtąd wrócić do Polski. Można to zrobić na dwa sposoby:
-przez wyszukiwarkę (wystarczy wpisać nazwę naszego miasta)
-lub przez bezpośrednie przeciągnięcie markera na mapie (przytrzymując lewy przycisk myszki)
Po ustawieniu markera w wyznaczonym miejscu, musimy tylko pod mapą odfajkować opcję widoczności na "Tak" i wybrać swój marker. Po kliknięciu "wyślij" zostaniemy dodani do mapy użytkowników.

Odpowiedz z cytatem  
emerytowany admin
Awatar użytkownika

Chciałbym ponownie Was zachęcić do oznaczania swoich profili na mapie użytkowników. Nie jest to łatwe zadanie. Ale ta operacja niesie za sobą cholernie pozytywną wartość. Zbliża się nowy sezon. Oznaczając swój profil na mapie stwarzasz możliwość zainicjowania wspólnych wypraw z sąsiadem, a nie rzadko z forumowiczami z baaaardzo daleka. I nie mówię tu tylko o piszczałkowych tematach, ale również fortyfikacyjnych czy historycznych. Jeśli nie boisz się poznawać forumowiczów w realu, oznacz swój profil na mapie :idea:

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Tak jak radziłeś wszechmogący, tak i oznaczyłem swój profil na mapie :) Tylko że widzę że najbliżej jest zbanowany lokalny_poszukiwacz :(

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

C'est la vie 8)

Odpowiedz z cytatem  
emerytowany admin
Awatar użytkownika

Zolnierz1944 pisze:
Tylko że widzę że najbliżej jest zbanowany lokalny_poszukiwacz :(
Forumowe cmentarze też są nam potrzebne - pokazują jak wirtualne życie jest ulotne ;) Widok tych krzyży sprawia że eksploratorzy chętniej korzystają z życia realnego, więcej piją, częściej się integrują, nie niszcząc swoich nerwów na sprawach mniej istotnych związanych z wirtualem :P

Odpowiedz z cytatem  

No to co z tą integracją w tym roku :)
Zaznaczamy na mapie jakieś ognisko?

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Witam. Zgodnie z zaleceniem zaznaczyłem się :) Jestem za wiosennym ogniskiem. Mam krótki staż forumowy, ale potrzebuję pretekstu do wybycia z domu. Im bardziej dziwny , tym b.wiarygodny. Przyłączam się do wniosku przesympatycznej koleżanki Suzi 8)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Orion1 pisze:
Witam. Zgodnie z zaleceniem zaznaczyłem się :) Jestem za wiosennym ogniskiem. Mam krótki staż forumowy, ale potrzebuję pretekstu do wybycia z domu. Im bardziej dziwny , tym b.wiarygodny.

Polecam:
-Kolega potrzebuje mojej pomocy w Sobieszewie
-Ale Ty nie masz tam kolegi
-Co z tego, na pewno jakiegoś znajdę :D

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.