Pomorskie Forum Eksploracyjne

Poszukiwacze skarbów są dla nas niczym... niczym bracia! ;)
Dzisiaj jest 21 sty 2017, 01:03

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
lorner ujek google nie boli tak bardzo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Gniecie mnie ujek gogiel ma być adres i ... :mrgreen:
I tak nie skorzystam :D

Odpowiedz z cytatem  

http://www.przytnij.com.pl/aktualizacja-przytnij-1-3-1/
Może być

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Ostatnio znalazłem programik do szybkiego zmieniania rozdzielczości zdjęć. Jest darmowy, bardzo szybki i naprawdę prosty w obsłudze. Prostszego interfejsu chyba dawno nie widziałem :D Polecam. http://www.programosy.pl/program,fast-i ... sizer.html
Cytuj:
Fast Image Resizer - program do szybkiej zmiany rozdzielczości zdjęcia, bądź całego katalogu zdjęć. W ustawieniach programu wybieramy rozdzielczość, następnie przeciągamy zdjęcie bądź całą galerie która znajduje się w jednym katalogu, po czym program rozpoczyna szybką konwersje. Skonwertowane pliki tworzone są w nowym katalogu. Programos obsługuje następujące formaty JPG, BMP, GIF, PNG, TIFF oraz HD Photo

Załączniki:
fast-image-resizer-1_s.png
fast-image-resizer-1_s.png [ 6.97 KiB | Przeglądany 3410 razy ]
Odpowiedz z cytatem  
wiceadmin
Awatar użytkownika

Rzeczywiście :). Dodam też, że program XnView jest także bardzo przydatny, gdyż zaznaczając folder, można zmienić rozmiar od razu całej zawartości danego folderu, zamiast pojedynczo poszczególnych zdjęć.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Jest też oryginalny dodatek od microsoftu. Prosty, szybki, skuteczny. Tylko 500KB.
http://windows.microsoft.com/en-US/wind ... windows-xp

Image Resizer jak by ktoś nie wiedział :D

Pozdr.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

ja od dawna uzywam irfanView
raz ze jest po polsku (a to juz duzy plus) a dwa jest wtyczka ktora ustawia nam wage danego zdjecia na jakie chcemy.
ale po krtoce tak:
odpalamy zdjecie irfanem-->wciskamy klawisz lewy ctrl nastepnie dorzucamy klawisz R. wyskAKkuje okno zmiana rozmiaru obrazu. klikamy na jaki chcemy. klikamy OK. nastepnie naciskamy klawisz lewy ctrl i klawisz S. wyskakuje okno zapisu. i tam juz wrzucamy gdzie chcemy. i gotowe . a co dalej to juz ktos opisal:)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

W irfanie istnieje "przetwarzanie wsadowe" do masowego przetwarzania fotek, zmian rozmiaru, podpisu itp :mrgreen: przy dużych ilościach fotek niezastąpione :wink:

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

a no to tez :) wygodne jest , bo przetworzenie przykladowo 50 fotek na dany wymiar i mage to istny kierat :mrgreen:

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Prośba do administratorów.......... Skoro udało się stworzyć takie forum, usuwać niewygodne posty, a nawet zmienić kolory nicków użytkowników jak to miało kiedyś miejsce, to czy nie można wprowadzić takich zmian podczas ładowania zdjęć jak np.w Allezło? Wstawiamy zdjęcie a stronka sama dopasowuje je do wymagań jakie obowiązują. Pomyślcie nad tym (Administrarorzy), to nie takie trudne. Jestem przekonany, że ułatwi to życie nam wszystkim. Nie zawsze jest czas na przerabianie zdjęć, a co za tym idzie to wiele tematów się nie pojawia.
A teraz APEL do wszystkich użytkowników. POPRZYJCIE MNIE W TEJ PROŚBIE a będzie nam wszystkim łatwiej i szybciej.
Jeśli będzie odzew to może coś w tym temacie się zmieni. (mam nadzieję)
Pozdro dla wszystkich.

Odpowiedz z cytatem  
emerytowany admin
Awatar użytkownika

Popieram Twój apel! 8) Ale gdyby to było takie proste, to już dawno mielibyśmy na forum automatyczne miniaturki. Twórcy skryptu tego forum phpBB przewidzieli możliwość dorzucenia opcji zmniejszania zdjęć. Ale by ona zadziałała, wymagana jest instalacja na serwerze dodatkowego oprogramowania ImageMagick http://pl.wikipedia.org/wiki/ImageMagick Ból w tym że firma hostingowa na której siedzimy nie realizuje takich indywidualnych życzeń instalacji dodatkowego softu dla zwykłego klienta. Znacznie łatwiej mają te fora, które siedzą na tzw serwerach dedykowanych, gdzie ma się możliwość samodzielnej instalacji oprogramowania. Ale koszty tego typu serwera są ośmiokrotnie większe od dotychczasowego.

Nie wykluczam że są inne rozwiązania omawianego problemu. Być może zostały stworzone jakieś modyfikacje skryptu phpBB omijające konieczność instalowania ImageMagick. Możecie pomóc w naprowadzeniu mnie na rozwiązanie problemu podając linki do innych for opartych o skrypt phpBB w których działa funkcja automatycznego pomniejszania zdjęć. Jeśli takie forum nie siedzi na serwerze dedykowanym, to znaczy że jego administrator znalazł sposób na ominięcie konieczności instalacji ImageMagick. Zdaje się że ten problem jest rozwiązany w skrypcie "phpBB by przemo" ale nie można z niego na żywca przenieść modyfikacji do naszego skryptu "phpBB"

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Chciałem zapytać czy jeżeli będę wrzucał zdjęcia np. z fotosika to też muszę mieć rozdzielczość zdjęć 640x640?
Czy mogę mieć inne rozmiary zdjęć? Pytam ponieważ mam już wrzuconą jakąś kolekcję fotek ale w większej rozdzielczości. Większość chyba 800x600. Proszę o szybką odpowiedź

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Odnośnie zewnętrznych serwerów to unikamy tej opcji, ponieważ zdjęcia mogą zniknąć po jakimś czasie.
Po za tym możesz używać direct linka do albumów / zdjęć.
Nie pamiętam czy trzeba było zachować także forumową rozdzielczość.

Odpowiedz z cytatem  
Proszę przeczytać regulamin i stosować się do niego.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.