Pomorskie Forum Eksploracyjne

Poszukiwacze skarbów są dla nas niczym... niczym bracia! ;)
Dzisiaj jest 18 sty 2017, 15:02

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Dr Morderator, in spe Profesor
Awatar użytkownika

:)

Załącznik:
1044945_554309417949239_413758105_n.jpg
1044945_554309417949239_413758105_n.jpg [ 44.46 KiB | Przeglądany 2344 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
wiceadmin
Awatar użytkownika

To już dziś, jakby ktoś zapomniał :).

Pozdrawiam
Cru

Odpowiedz z cytatem  
wiceadmin
Awatar użytkownika

Mimo całej sympatii do Autora książki (którego żywe zafascynowanie tematem zdradzały wypieki na policzkach i błysk w oczach podczas prelekcji), bardzo zawiodłam się na spotkaniu promocyjnym i uważam je za stracony czas. Już na wstępie Autor zapowiedział, że o treści książki nie powie nic, natomiast będzie opowiadał o tym, dlaczego zainteresował się taką a nie inną tematyką. Słowa niestety dotrzymał. Oprócz tego,że formacja SS zaczęła działać w Gdańsku w 1926 roku nie dowiedziałam się niczego ciekawego. Liczyłam na jakieś historyczne ciekawostki i archiwalne zdjęcia. Ale to dopiero po zakupie książki, której z przekory nie kupiłam. Jeżeli podczas promocji książki autor nie mówi o jej treści ani słowa, mając nadzieję, że więcej osób kupi jego publikację (w końcu gdyby zdradził zawartość i uchylił choć rąbka tajemnicy, to zapewne mniej osób by ją kupiła? :/), to chyba jest coś nie tak. Podczas prezentacji dane mi było dowiedzieć się kilku podstaw o historii SS, z dużym naciskiem na wyjaśnienie czym było Allgemeine-SS oraz obejrzeć okładki książek o tematyce Waffen-SS a także dowiedzieć się o osobistym stosunku autora do tematu. Jak dla mnie to stanowczo za mało.

Pozdrawiam
Cru

Odpowiedz z cytatem  
Żmija z Piekła
Awatar użytkownika

Ehh.mogłaś dla mnie kupić :)

Odpowiedz z cytatem  
Dr Morderator, in spe Profesor
Awatar użytkownika

cruel-she pisze:
Mimo całej sympatii do Autora książki (którego żywe zafascynowanie tematem zdradzały wypieki na policzkach i błysk w oczach podczas prelekcji), bardzo zawiodłam się na spotkaniu promocyjnym i uważam je za stracony czas. Już na wstępie Autor zapowiedział, że o treści książki nie powie nic, natomiast będzie opowiadał o tym, dlaczego zainteresował się taką a nie inną tematyką. Słowa niestety dotrzymał. Oprócz tego,że formacja SS zaczęła działać w Gdańsku w 1926 roku nie dowiedziałam się niczego ciekawego. Liczyłam na jakieś historyczne ciekawostki i archiwalne zdjęcia. Ale to dopiero po zakupie książki, której z przekory nie kupiłam. Jeżeli podczas promocji książki autor nie mówi o jej treści ani słowa, mając nadzieję, że więcej osób kupi jego publikację (w końcu gdyby zdradził zawartość i uchylił choć rąbka tajemnicy, to zapewne mniej osób by ją kupiła? :/), to chyba jest coś nie tak. Podczas prezentacji dane mi było dowiedzieć się kilku podstaw o historii SS, z dużym naciskiem na wyjaśnienie czym było Allgemeine-SS oraz obejrzeć okładki książek o tematyce Waffen-SS a także dowiedzieć się o osobistym stosunku autora do tematu. Jak dla mnie to stanowczo za mało.

Pozdrawiam
Cru

Promocja książki to promocja książki, nie wykład na temat :D A że Autor był (jak wynika z Twojego opisu) bardzo ostrożny - cóż, pracownicy "tej" firmy muszą bardzo uważać. Byś się zdziwiła, jakie to bzdurne zarzuty potrafią ludzie wymyślić względem pracowników IPN :| Dlatego - jak widzę - skoncentrował się na spokojnym wykładzie historycznym. Sam mam nadzieję dorwać tę publikację po powrocie do 3miasta.

Ps. I bym zapomniał - książka poszła jako publikacja IPN, więc Autor nie dostanie ani złotówki :) A co do nie pokazywania zdjęć - być może ma zgodę tylko na wykorzystanie materiałów do publikacji, nie do prezentacji.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Kurcze zapomniałem o promocji tej książki :| Liczę, że ktoś po jej przeczytaniu podzieli się wrażeniami. Mnie najbardziej interesują różnego rodzaju ciekawostki a nie nudne wymienianie to co jest w archiwaliach.

Odpowiedz z cytatem  

Do Cruel-She:

szkoda, że tak odebrałaś promocję, ale mój zabieg był celowy - nie ma sensu (moim zdaniem) opowiadać o książce, jej streszczać - to podstawowe błędy autorów podczas tego typu spotkań. Lepiej skupić się na wątkach, których nie ma w książce, pokazać "obudowę", dać szerszy kontekst: jednym słowem, dać Czytelnikom to, czego w książce w ogóle lub prawie w ogóle nie znajdą. Tym się kierowałem.
Napisałaś:
Jeżeli podczas promocji książki autor nie mówi o jej treści ani słowa, mając nadzieję, że więcej osób kupi jego publikację (w końcu gdyby zdradził zawartość i uchylił choć rąbka tajemnicy, to zapewne mniej osób by ją kupiła? :/), to chyba jest coś nie tak.

...no to właśnie się nie zgadzam :D "Wszystko jest tak". Taki był zamysł. I nie chodziło mi o to, by więcej osób kupiło na spotkaniu książkę (tak, jak Męczyk wspomniał, nie dostałem i nie dostanę za nią ani złotówki), tylko po prostu po nią sięgnęło, czy teraz, czy też później, już ze świadomością pewnego kontekstu, który przedstawiłem na spotkaniu.

Praca jest punktem wyjścia do dalszych badań. Za mniej więcej rok (może mniej) ukaże się moja aktualna praca dotycząca garnizonu gdańskiego 1939-45, gdzie wątki udział formacji SS w dzianiach wojennych we wrześniu 1939 r. (w książce jedynie zarysowane) zostaną znacznie rozbudowane.

I jeszcze jedno - jestem "ostrożny" w wydawaniu sądów historycznych, bo oprócz tego, że jestem historykiem, pełnię też funkcję rzecznika prasowego gdańskiego oddziału IPN. Ale, nie ukrywam, liczyłem na pytania - można było mnie "podpuścić", zapytać... o SS jestem zawsze gotów merytorycznie porozmawiać.

Pozdrawiam bardzo serdecznie i mam nadzieję, że - mimo wszystko - skusisz się, Cruel-She, na lekturę :wink:

Autor, czyli Forumowicz Hagelsberger

Odpowiedz z cytatem  
wiceadmin
Awatar użytkownika

Do Hagelsberger ;):

Moje rozczarowanie wynika z tego, że zupełnie czegoś innego się spodziewałam ;). Nastawiałam się na arcyciekawy wykład i nie wzięłam pod uwagę, że promocja książki odbywa się w inny sposób niż "Prelekcja na temat (...)". Moja wina :) (a raczej nastawienia z jakim szłam na spotkanie :P).

Pozdrawiam
Cru

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

@Hagelsberger gratukacje :-)Szkoda,że nie odpisałeś na me info kilka miesięcy temu,że posiadam kilka zdjęć z tego obozu,których nie masz i nie widziałeś.I musze Ciebie zmartwić bo podajesz nieprawdę nt.ilosci istniejących do dzisiaj baraków z dawnego obozu.Nie jest ich kilka.Te które masz na myśli i stoją obecnie to powojenne dzieła na starych fundamentach. Wystarczy porozmawiac z mieszkańcami tych obiektów i porównać styl budowy i użyte materiały :-)Zryłem z kumplem ten teren ostro :-)

Odpowiedz z cytatem  

Podczepię się pod temat, żeby nie zakładać nowego.

Czy ktoś wie gdzie jeszcze można dostać tą publikację (albo może jest chętny odsprzedać swój egzemplarz)? Gdański IPN odpisał mi mailowo, że jej nie mają.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.