Pomorskie Forum Eksploracyjne

Poszukiwacze skarbów są dla nas niczym... niczym bracia! ;)
Dzisiaj jest 18 sty 2017, 15:03

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: MapoTero.

tillya pisze:
Witam,

również przewałkowałam cały wątek i nadal nie mogę pobrać orto z geoportalu2. Nie mam starej wersji MT, pobrałam nową z http://www.mapy.blink.pl/geo/program/setup0025_x64.zip pod Win8. Nie mam pliku conf.txt i nie tworzy się takowy przy próbie pobierania. Utworzenie pliku w katalogu download ze ścieżką "C:\Program Files\PFE\MapoTero\download\" też nic nie dało.
Próbowałam z oryginalnymi warstwami, ze zmienionym katalogiem "warstwy" i z różnymi kombinacjami pliku "orto.txt".
Po zmianie całego katalogu "warstwy" program się wiesza. Przy próbie zmiany ustawień (zmiana x na y) też. Przy modyfikacji pliku "orto.txt" to samo.
Na programowaniu się nie znam, jestem jedynie początkującym użytkownikiem.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc :)

Szukałam odpowiedzi na ten sam problem (też moje początki z MapoTero i ogólnie z karto) i znalazłam tu:
http://answers.microsoft.com/pl-pl/wind ... 1e49b91ef6

Mi już śmiga i właśnie zabieram się za QGISa.

Powodzenia życzę :D

Awatar użytkownika

panmino pisze:
A jest jakaś instrukcja krok po kroku?

1. Zmieniasz definicje warstw - nowe definicje przygotowane przez pawla: viewtopic.php?p=305897#p305897
Usługi WMS Geoportalu wylistowane są tu: http://geoportal.gov.pl/uslugi/usluga-przegladania-wms - jeśli marzysz o jakiejś mapie, która nie została zdefiniowana to daj znać.
2. Zadając obszar mapy w MapoTero zamieniasz miejscami współrzędne x i y - tam gdzie X wpisujesz y, tam gdzie Y wpisujesz x - i pobierasz kafle (rozmiar kafla nie większy niż 2048px),
3. Za pomocą NoTo1 ( viewtopic.php?p=318730#p318730 ) sklejasz kafle w mapę lub zaopatrujesz je w pliki kalibracyjne i sklejasz je w MapMerge lub innym GlobalMapperze ;)

Dzięki, spróbuję. Czy pod Tb i OE obowiązuje taka sama procedura? Zależy mi przede wszystkim na mapy pod TB. Chodzi o mapy katastralne.
Zrobiłem już w Kafelkarzu ale obie warstwy pokazują granice, brak jest numerów działek. Pisałem o tym na mynavia, ale pewnie tam ostatnio nie zaglądałeś. :wink:

Awatar użytkownika

panmino pisze:
Czy pod Tb i OE obowiązuje taka sama procedura?
To jest procedura pod MapoTero ;-)

emerytowany admin
Awatar użytkownika

Zadam niezobowiązujące pytanie, które ma pośredni związek z możliwością dalszego rozwoju programu MapoTero. Kto z Was jest zaznajomiony ze środowiskiem programistycznym Microsoftu - Visual Studio Express ?

Awatar użytkownika

@Kazik czyżbyś miał kod źródłowy do MapoTero?

emerytowany admin
Awatar użytkownika

Wspólnie z Pająkiem rysujemy różne scenariusze dalszego rozwoju programu i tak prewencyjnie chcę się rozeznać czy są wśród nas osoby zaznajomione z Visual Studio, na których pomoc moglibyśmy ewentualnie liczyć.

Awatar użytkownika

Niestety ja się na tym nie znam, ale miło, że Pająk się znalazł. :D :D :D

@Kazik

Programistycznie mogę pomóc (no chyba że jest to VisualBasic to wtedy nie podejmuje się wyzwania) tyle że u mnie ze znajomością tematów geo to u mnie raczej słabo.

Gdzieś wyżej mój program jeszcze jest i planowałem wprowadzenie do niego funkcji z MT. Ale jeśli wraca on do łask, to się cieszę :)
Pracuje w Visual Studio, programuje w C# - możecie się odezwać w razie czego.

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz.