Pomorskie Forum Eksploracyjne

Poszukiwacze skarbów są dla nas niczym... niczym bracia! ;)
Dzisiaj jest 21 sty 2017, 07:20

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość

Witam,
Zdecydowałem się napisac na forum, gdyż od jakiegos czasu nurtuje mnie pytanie odnośnie fragmentu mapy, który znalazłem na forum dawnygdansk internetowm dotyczących obszaru Żuław Wiślanych.

Załącznik:
mik2_156.jpg
mik2_156.jpg [ 118.37 KiB | Przeglądany 2961 razy ]

Edit: grafikę wrzucamy na serwery z podaniem źródeł. I nie wal tak kolorami bo oczopląsu można dostać :) Miś.

Otóż, analizując juz wiele opracowań kartograficznych, takich jak potężne opracowanie Karte des Deuches Raiches z 1893 roku:

http://www.davidrumsey.com/luna/servlet/detail/RUMSEY~8~1~216867~90040001:Composite--Sheets-1---674--Germany-?qvq=q:Poland;sort:pub_list_no_initialsort,pub_date,pub_list_no,series_no;lc:RUMSEY~8~1&mi=3&trs=2261

doszedłem do wniosku, iz jest to późniejsze wydanie KDR w skali 100k... sugerując się niemalże jednakową symbolizacją i oznaczeniami... jednakże mając jedynie fragment nie jestem w stanie określić roku wydania tego opracowania. Dowiedziałem się wyłącznie, iż mapa została zamieszczona w pozycji książkowej dotyczącej "REGULACJI WISŁY", niestety na takową pozycję, w której zamieszczona byłaby barwna wersja nie trafiłem. Jedyny Ślad tej mapy to zestawienie rękopisu i wycinków Schöneberg an der Weichsel zamieszczonych na niemieckiej stronie :
http://www.momente-im-werder.net/01_Offen/49_Schoeneberg/Schoeneberg_02.htm

Byłbym usatysfakcjonowany, gdyby ktoś nakierował mnie na informacje odnośnie tej mapy lub podał pozycję książkową i autora w której zamieszczono owe opracowanie.

Z góry dziękuję

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.